14.3. - osmý týden

A je to tady, u nás je slzavé údolí! Můj velký pomocník Marťa těžko nese loučení. A není sám. Prckové zatím nic netuší, užívají si život a jsou šťastní. Ten opravdový, nový život a celý jejich svět -  o  něm ještě nemají ani tušení. Ale už brzy si pro všechny přijedou jejich noví páníčci a všechno jim teprve ukážou. Věřím, že strach z neznáma a smutek z odloučení velmi brzy překonají a budou šťastní ve svých nových rodinách. Snažili jsme si jim celých osm týdnů dát to nejlepší. Nejlepší péči, čisté prostředí, naplnit bříška a také i vychovávat úměrně jejich věku. Naučili jsme je přijít si pro pomazlení, přiběhnout šťastně na přivolání, těšit se na plnou misku, mít radost z pochvaly. Věřím, že to není málo. Že od nás dostali vše, co budou potřebovat ve svém novém, velkém světě.

Hodně štěstí!

7.3. - sedmý týden

Sedmý týden je tady. Jsme spolu 7 týdnů, ale čas utíká tak nějak rychleji... tento týden byl pro prcky trošku náročnější. Očkovalo se, čipovalo, poslouchalo se srdíčko, prostě prohlídka se vším všudy. Však máme před sebou poslední společnný týden. Prckové rostou, hry se prodlužují, spí se méně. Musím ale mimča pochválit. Jsou opravdu moc hodná! Také čistotná,  a ani s krmením nejsou problémy. Máme tu jednu čiperku, nebudu jmenovat :-)!! , ta usíná nejpozději a první vstává. Musí všechno vidět, u všeho být první... ale nebojí se ani čerta a na přivolání je první v klíně.
Věřím, že náš poslední společný týden bude stejně pohodový jako předchozí týdny a že si ten čas užijeme jak to jen nejlépe půjde.

28.2. - šestý týden

Naše partička už má 6 týdnů! A co je u nás nového? Máme za sebou návštěvy jak nových páníčků, tak rodinné a kamarádské. Návštěvy jsou super - mrňata se totiž tzv. socializují! To znamená, že si zvykají i na jiné lidičky a poznávají, že jsou fajn. Že se jich nemusí bát, že se dokonce nechají olizovat a chvíli vydrží i okusování.
Granulky a jiné nemléčné ňamky už jsou běžná věc, na krmení se všichni těší a když dlouho nic nepřichází, umí si už hlasitě říct! Při vzájemných hrách malí poznávají, že sourozenci jsou fajn, ale mají taky zoubky a chtějí mít všechno taky hned. Maminka je stále velice tolerantní, dokonce má náladu si s těmi trhači i pohrát. Strejda Torinek je super, když se do něj nenápadně kousne...pádí bleskově na druhý konec baráku a dlouho se neukáže :-)!


21.2. Pátý týden

Máme za sebou už pátý týden. Trošku se nám proházelo pořadí, jak kdo krásně přibývá. Baruška si své prvenství nenechá vzít, tam už se asi nic nezmění :-). První ve váze, první u krmení, první v klíně, první... vlastně všude!! Na druhé místo se vyšvihnul náš původně nejmenší pejsek - Honey Medoc, náš malý Ostravák. Sesadil sestřičku Zoe na třetí místo. A tradičně poslední je malý Hacki, ten ale dýchá na záda sestřičce. Řekla bych, že za 2-3 dny jsou stejní. Jsou si i velmi podobní. Krátcí, kompaktní, roztomilí! Jsem z nich nadšená!
Malí už krásně reagují na přivolání. Pouštějí se na výlety po pokoji. Granulky už baští s velkou chutí. A už se zájmem okukují návštěvy. Náš Marťa je jejich miláček, který se nechá dlouho ožužlávat a okusovat. Už přijali mezi sebe i Torinka, který je z dáli pozoruje. A když se přiblíží, hned se ho snaží ulovit.


Siesta

14.2.2019 - 4. týden

A jsme v polovině! Tady se to začíná lámat, jak já vždyck říkám. Malé myšky, co jen spí a jí a.... :-),  už začínají vnímat svět. Chtějí si hrát, ožužlávají se, vykukuji z porodní bedny. Dnes byli prckové poprvé na výletě. Ano, velká dálka to opravdu nebyla. Vyrazili z porodní bedny po pokoji. Malá Zoe (Hope) objevila něco velkého černého, co před ní uskakuje - našeho Torinka! Sofinka ho totiž vzala na milost a může k prckům do pokoje. Jiného hafana tam však nepustí. Je to velice opatrná máma. K lidem má větší důvěru. Vždycky se na mě podívá a čeká co já na to. A když jsem klidná já, je i ona. Věří mi. To mě těší.


mlíčka je zatím dostatek